Biyografi
Merhabalar,

Bendeniz Berçem KABAK.. 28 Temmuz 1993 yılında Mardin'de doğdum. 

Henüz 10 yaşında iken şehrimde açılan Judo ve Uzak Doğu Dövüş Sporları Kulübüne kaydoldum. Eğitimlerimi tamamladıktan sonra amatör olarak ta bu branş'ta yönelmeye devam ettim.

Daha sonra okulda hiperaktif yapımdan ( "Öğretmenlerimin deyimi ile yaramaz bir çocuk olduğumdan :)" ) dolayı Beden Eğitimi Öğretmenim tekrar kendi deyimi ile beni topluma kazandırmak ve bu hiperaktif yapımı bilinçli bir şekilde avataja çevirmem için beni atletizim sporu ile tanıştırdı.

Spor'a, insan bedeninin sahip olduğu güze olan aşkım işte tam da burada başladı.

Profesyonel anlamda Mardin'de orta düzeyde bir atlettim. Fakat daha iyisine erişebilmem için daha iyi eğitimler almalıydım. Bu sebeple ise hayatıma Ankara'da devam ettim. Hayatımın dönüm noktası olan bu kararım istek ve hedeflerimi netleştirmemde ciddi bir rol oynadı. Kastamonu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü kazandım. Eğitimimin üçüncü senesinde Muğla Sıtkı Koçan Üniversitesi'ne geçiş yaptım ve Üniversiteden 2015 yılında başarıyla mezun oldum.

Her başarı, her takdir, içimdeki gücü daha ileri götürmememe destek oldu. 

Her zaman ilk şart kendini daha iyi eğitmektir ve bu yolda eğitmenlerle yürümektir deyip İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde Hareket ve Antreman Birliğinde yüksek lisans eğitimine başladım. Mezun olmamın hemen ardından Pilates üzerine Mardin'de ilk ve tek Reformer Stüdyosunu kurdum. Yeteneklerimi keşfetmek ve meraklı yapımdan dolayı Fitness branşına yöneldim. İşte tam bu noktada stüdyom benim evim, antremanlarım ise hayallerime ve ideallerime giden basamak oldu. Beslenme programlarıyla ilgilendim.

Ani bir karar ile 5 aylık sıkı, sımsıkı bir çalışma ile Büyük Bayanlar Bikini Fitness kategorisinde Türkiye Şampiyonu olmaya hak kazandım. Ülkemizi, bayrağımızı temsilen IFBB'nin düzenlemiş olduğu Avrupa Fitness Şampiyonasına katıldım.


-ŞAMPİYONLUKLARIM-

• 2006 Yılı, Yıldızlar Kategorisinde Judo-Aikido Türkiye Şampiyonluğu

• 2009 Yılı, Gençler Kategorisinde 800m Atletizm Türkiye Şampiyonluğu

• 2012 Yılı, Büyükler Kategorisinde  1500m Atletizm Türkiye Şampiyonluğu

• 2019 Yılı, Büyük Bayanlar Kategorisinde Bikini Fitness Türkiye Şampiyonluğu

• 2019 Yılı, Büyük Bayanlar Kategorisinde Bikini Fitness Türkiye 2.Liği